Jakie szpilki na spotkanie biznesowe założyć?

Szpilki są bardzo eleganckim typem butów. Podkreślają takie cechy, jak kobiecość, pewność siebie, a także niezależność. Stąd też idealnie nadają się na spotkania biznesowe. Jednak przy wyborze butów na taką okazję, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Kolorystyka

Szpile, które mają być zakładane na spotkania biznesowe powinny posiadać nieco stonowaną kolorystykę. Nie wypada nosić takich, które są bardzo wyraziste, albo jaskrawe. W zależności od całego stroju, powinno się wybierać takie, które zamykają się w odcieniach czerni, grantu, brązu i beżu.

 czerwone szpilki
czerwone szpilki

Również czerwone szpilki na spotkanie biznesowe mogą wyglądać odpowiednio, jeśli są dostosowane do odpowiedniej stylizacji. Najbardziej uniwersalnymi butami są czarne. Można je dopasować tak naprawdę do wszystkiego.

Wysokość obcasa

szpileczki
Szpilki na spotkanie biznesowe

Wybierając szpileczki na spotkanie biznesowe należy zwrócić uwagę również na wysokość obcasa. Nie wypada nosić zbyt wysokich szpilek. Lepszym rozwiązaniem będą te niskie, albo średnio wysokie. Oprócz wyglądu ma to również istotne znaczenie dlatego, ponieważ wysokie szpilki nie są wygodne. Jak wiadomo na takim spotkaniu trzeba czuć się komfortowo, aby dobrze wypaść. Niepewnie stawiane kroki mogą śle wyglądać przy osobach, z którymi chce się nawiązać współpracę. W niższych butach stopa jest stawiana pewniej i lepiej wygląda. Wysokie szpilki są przeznaczone jedynie dla osób, które posiadają odpowiednie doświadczenie w ich noszeniu. Ponadto, gdy obcas jest wysoki, to noga bardzo szybko się męczy, na co nie można sobie pozwolić w pracy.

Szpilki na spotkanie biznesowe: platforma

Wybierając buty na obcasie należy zwrócić uwagę na to, czy są wzmacniane platformą od dołu. Takie buty są znacznie wygodniejsze i sprawiają, że stawiane kroki są stabilniejsze. Jak wiadomo wygodne buty są podstawą w pracy, stąd też przed zdecydowaniem się na kupno, warto sprawdzić, czy posiadają platformę.

Grubość obcasa

szpileczki
szpileczki

Bardzo istotną kwestią, poza wysokością obcasa, jest również jego grubość. Na spotkaniach biznesowych powinno się raczej unikać cieniutkich szpilek, które są bardzo niewygodne. Przy nierównej powierzchni chodzenie może być znacznie utrudnione nawet dla osób, które niemal zawsze wybierają szpilki również do swojej codziennej stylizacji. Lepiej wybrać w takiej sytuacji buty, które są ustawione na grubszym obcasie. Kroki w nich są stawiane stabilniej i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo tego, że się przewrócimy. W cienkich szpilkach bardzo łatwo o coś zahaczyć czy się potknąć.

Materiał

Przy wyborze szpilek, które mają być noszone do pracy warto zwrócić również uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Niskiej jakości materiały nie tylko nie wyglądają poważnie i elegancko, ale przy tym również noga w nich bardzo się męczy. Ponadto sztuczne materiały mają to do siebie, że bardzo uczulają skórę człowieka. Można tego nie widać przy pierwszym ich założeniu. Jeżeli jednak szpilki na spotkania biznesowe wykonane z takiego materiału zacznie się nosić codziennie, to może pojawić się uczulenie, obdarcia, albo nawet odparzenia. Stąd też lepiej zainwestować w kupno mniejszej ilości par butów, jednak wykonanych z naturalnej skóry. Bardzo ważną ich zaletą jest to, że dostosowują się do kształtu stopy.

Ponadto są miękkie i tym samym bardzo wygodne. Niezwykle ważne jest również to, że stopa w nich dostaje swobodnie powietrze. Skóra naturalna jest materiałem, które potocznie się mówi że oddycha. Ponadto ten typ materiału jest również bardzo wytrzymały. Oznacza to, że raz zakupione mogą posłużyć na parę dobrych lat, jeżeli są odpowiednio konserwowane. Lepiej ostatecznie wydać nieco więcej na kupno takich butów i cieszyć się wygodą i komfortem noszenia.

Ozdoby

Zamszowe szpilki
Zamszowe szpilki na spotkanie biznesowe

W przypadku spotkań biznesowych lepiej jest wybierać raczej szpilki gładkie, nie posiadające żadnych ozdób. Święcące diamenty, czy inne błyszczące elementy mogą zostać odebrane w zły sposób przez osoby, z którymi chce się nawiązać współpracę. Należy również unikać ozdobnych kwiatków, czy koronki, która w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna. Lepiej postawić na gładkie, jednolite, klasyczne buty, które będzie charakteryzowała elegancja. Można również wybrać buty zamszowe, jednak aby również nie posiadały żadnych większych ozdób.

Podsumowując można powiedzieć, że wybierając buty na spotkanie biznesowe należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby były wystarczająco wygodne. Stąd też lepiej, aby były to szpilki na spotkanie biznesowe na grubym, stosunkowo niskim obcasie wspartym dodatkowo platformą. Ponadto niezwykle ważny jest również materiał, z którego są one wykonane. Lepiej inwestować w naturalne materiały, które nie wywołują żadnych alergii, ani uczuleń. Ponadto należy również zwrócić uwagę na odpowiedni wygląd takich butów. Powinny być one eleganckie, proste, nie posiadające tak naprawdę żadnych ozdób w przyciemnionej kolorystyce. Zbyt odważne, jaskrawe kolory mogą być niekorzystnie odbierane przez osoby, z którymi chce się nawiązać współpracę. Oprócz tego buty takie powinny być w pełni dopasowane do stroju oficjalnego. Stąd też najlepszym pomysłem będzie wybrać klasyczne buty czarne, które pasują do każdej stylizacji.

Dodaj komentarz