Jakie szpilki na randkę wybrać?

  • Joana
  • 30 listopada 2017
  • Możliwość komentowania Jakie szpilki na randkę wybrać? została wyłączona
  • szpilki damskie

Szpilki to najseksowniejsze buty na świecie i z pewnością każda kobieta ma przynajmniej jedną parę tego rodzaju obuwia w swojej garderobie. Są idealnym rozwiązaniem na szczególne okazje, na randkę z mężem, partnerem czy chłopakiem, a także na spotkania z przyjaciółmi na mieście. Wszystkie kobiety kochają szpilki, które uważane są za największy atrybut kobiecości. Również mężczyźni uwielbiają, kiedy kobiety noszą szpilki, ponieważ są one wówczas zdecydowanie bardziej pociągające i wyglądają po prostu zjawiskowo. Jednak jak się okazuje, szpilki szpilkom nierówne. Jak zatem wybrać te odpowiednie, które nie tylko będą bardzo wygodne, ale również nie będą powodować licznych pęcherzy, obtarć i będą pasować praktycznie na każdą okazję?

Liczy się materiał

szpileczki damskie
szpileczki damskie

Szpileczki damskie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału, aby można było powiedzieć, że są wygodne. Należy koniecznie wystrzegać się bardzo sztywnych butów, które mogą powodować ucisk, liczne obtarcia, a nawet odparzenia. Buty wykonane ze sztucznego materiału nie pozwalają stopom oddychać, przez co szybciej poczujemy zmęczenie oraz ciężkość nóg – bez względu na to, czy ubierzemy je do pracy, czy może na rodzinną uroczystość. Najlepiej wybierać buty wykonane z wysokiej jakości skóry, które będą się również doskonale prezentować na damskiej stopie oraz będą niezwykle wytrzymałe i eleganckie. Bardzo istotny jest również materiał, jakim wyścielone są buty. Wkładka musi koniecznie być wykonana ze skóry naturalnej, aby stopy mogły swobodnie oddychać.

szpilki na czerwonej podeszwie
czerwone szpilki na randkę

Wszystkie szpilki na czerwonej podeszwie, do których wzdycha większość kobiet na całym świecie wyściełane są właśnie wysokiej jakości skórą, która zapewnia stopom bardzo wysoki komfort.

Wysokość obcasa vs wygoda

Kolejnym, bardzo istotnym kryterium jest wysokość obcasa, na którą się zdecydujemy. Należy pamiętać, że im obcas jest wyższy, tym noga jest bardziej wygięta i trudniej się w nich chodzi. Szpilki z odkrytym palcem na 12 cm obcasie będzie się fantastycznie prezentować na każdej damskiej stopie, jednak trzeba również umieć w nich chodzić. czasami warto wybrać obcasy nieco niższe, np. 10 cm lub 8 cm, które będą znacznie wygodniejsze na co

szpilki z odkrytym palcem
szpilki na randkę z odkrytym palcem

dzień. Poza tym można stopniowo zwiększać wysokość obcasa, jednak naukę chodzenia w szpilkach powinno się rozpocząć od chodzenia w tych niższych. Wysokie szpilki idealnie sprawdzą się na randce, kiedy chcemy zaprezentować się jak najlepiej i olśnić partnera swoim wyglądem. Wówczas 12 cm obcasy będą idealnym wyborem. Przed randką należy jednak w domu trochę poćwiczyć chodzenia w tak wysokich butach.

Szpilki na randkę: kształt obcasa

Oprócz wysokości bardzo istotny jest również kształt obcasa, ponieważ to właśnie od niego zależy stabilność buta. Nieśmiertelne, piękne szpilki na randkę są zawsze wyposażone w bardzo smukłe obcasy, które jednak dla niewprawionych pań mogą być bardzo niewygodne. Dla tych dziewczyn i kobiet, które na co dzień nie chodzą w butach na obcasie, ale za to chętnie wybierają wyższe obuwie na specjalne okazje doskonałą propozycją będą buty na słupku.

Ten rodzaj obcasa sprawia, że czujemy się w nich znacznie pewniej i stabilniej, a przecież o to dokładnie chodzi, abyśmy czuły się doskonale we własnej skórze w każdej sytuacji. Piękne buty na słupku sprawdzą się do pracy w biurze, na randkę, na spotkania na mieście, jak również na ważne uroczystości rodzinne. Wystarczy jedynie wybrać taki model, w którym poczujemy się komfortowo i który posłuży nam na długi czas.
Wybierając rodzaj obcasa należy również zwrócić szczególną uwagę na to, z czego został on wykonany. Obcasy obciągnięte skórą wyglądają wyjątkowo elegancko, ale jedynie w przypadku, kiedy nie są one zniszczone. Jeśli bardzo często jeździmy samochodem, wówczas powinniśmy wybierać obcasy wykonane z tworzywa, które się nie zadzierają i zawsze prezentują się doskonale.

Idealny rozmiar obuwia

Kupując buty na obcasie, zwłaszcza te wykonane z materiału zamszowego najlepiej będzie zakupić je o pół rozmiaru mniejsze od naszego standardowego rozmiaru. Dlaczego? Ponieważ są one bardzo podatne na rozciąganie. Buty zamszowe nie powinny leżeć jak ulał na nodze, kiedy mierzymy je w sklepie – powinny nieco pić i uwierać. Zamsz bardzo szybko przystosowuje się do nogi swojej właścicielki i buty bardzo szybko się rozejdą. Buty z innych materiałów powinny jednak od razu leżeć jak ulał. Nie ma co liczyć na to, że jak w sklepie tylko delikatnie uwierają, to w domu przestaną. Nie należy się również niewolniczo przywiązywać do jednego rozmiaru. U jednego producenta możemy mieć rozmiar 37, natomiast u drugiego 38.

Najważniejsze jest, aby but był odpowiednio wyprofilowany i nie odstawał, ale również aby chodzenie w nim nie sprawiało większych trudności. Znaleźć takie buty to prawdziwa sztuka, jednak nie jest to niemożliwe. Kiedy już znajdziemy te najwygodniejsze, w których możemy bez problemów chodzić do pracy, tańczyć całą noc bez uczucia bólu i bez nieprzyjemnych pęcherzy, należy o nie wyjątkowo dbać, bo to najważniejszy skarb w naszej szafie.