Jakie szpilki do pracy założyć?

  • Joana
  • 30 listopada 2017
  • Możliwość komentowania Jakie szpilki do pracy założyć? została wyłączona
  • szpilki damskie

Noszenie szpilek w pracy jest dość popularnym zjawiskiem w dzisiejszych czasach, szczególnie jeżeli chodzi o różnego rodzaju biura czy urzędy. Nie każde jednak ich modele są odpowiednie do tego, aby je nosić w takich miejscach. Stąd też wybierając szpilki do pracy, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii.

Materiał

szpilki damskie
szpilki do pracy

Warto pamiętać o tym, że tylko buty wykonane z wysokiej jakości materiału mogą okazać się wygodne, jeżeli trzeba w nich chodzić przez dłuższy okres czasu. W pracy zazwyczaj spędza się od ośmiu do dziesięciu godzin. Jeżeli więc szpilki będą wykonane z niskiej jakości materiału, to może okazać się, że porobią się na stopach odciski, odparzenia, które nie są niczym przyjemny. Dlatego też najlepszym materiałem może okazać się naturalna skóra. Materiał ten dopasowuje się do kształtu stopy, dzięki czemu nie ma możliwości, aby pojawiły się odciski i obdarcia. Ponadto jest to materiał, który przepuszcza powietrze, dzięki czemu stopa nie męczy się tak szybko, a także nie ma możliwości, aby powstały jakiekolwiek odparzenia. Oczywiście za takie buty trzeba zapłacić więcej, niż za te, które są wykonane ze sztucznego materiału, ale są znacznie wygodniejsze.

Szpilki do pracy: obcas

Z racji tego, że w pracy spędza się kilka godzin i nie zawsze siedzi się w miejscu, to należy zadbać o to, aby buty były przede wszystkim wygodne. Już samo noszenie szpilek męczy stopę. Dlatego też, powinno się zadbać o to, aby ich obcas miał odpowiedni kształt. Przede wszystkim nie powinien być wysoki. Do pracy powinno się wybierać niskie szpilki do pracy, ponieważ w wysokich, nogi bardzo szybko się męczą. Ponadto powinno się unikać raczej cieniutkich szpilek. Na nich przy kilkugodzinnym zmęczeniu można stracić równowagę, potknąć się i przewrócić. Grubszy obcas jest stabilniejszy i dlatego też sprawdza się lepiej w pracy.

Platforma

Wybierając szpilki do pracy powinno się również szukać takich, które są wzmocnione od dołu specjalną platformą. Takie buty są stabilniejsze, niż tradycyjne. Ponadto dzięki platformie w szpilkach chodzi się znacznie wygodniej i pewniej. Nogi nie męczą się tak szybko. Są więc idealnym rozwiązaniem do pracy.

Rozmiar

eleganckie szpilki
eleganckie szpilki

Przy szukaniu szpilek do pracy, warto szczególną uwagę zwrócić na ich rozmiar. Nie mogą być one ani za duże, ani za małe. Nawet jeżeli buty są lekko ciasne i po przejściu paru kroków w sklepie, wydaje się że to nie przeszkadza, to nie warto ich kupować. W każdym sklepie z butami podłoże jest równo ukształtowane i często wyłożone są również niewielkie dywaniki. Tak więc w każdych butach chodzi się po takim podłożu wygodnie.

W momencie jednak, kiedy wyjdzie się w nich na dwór, kiedy podłoże będzie nieco inne, to może się okazać, że nie da się w takich butach chodzić. Ponadto to, czy buty są wygodne można sprawdzić dopiero po kilku godzinach chodzenia w nich. Jeżeli więc szpilki uciskają stopę w sklepie, to z pewnością nie rozejdą się na tyle, aby potem były wygodniejsze. Również kupienie zbyt dużego rozmiaru szpilek nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wtedy zwyczajnie noga będzie wydostawała się z buta i można nawet się w końcu przewrócić. Buty powinny być tak naprawdę idealnie dopasowane do stopy.

Wkładki

Jeżeli już buty do pracy zostaną wybrane, to warto do nich również dokupić żelowe wkładki. Ich zadaniem jest utrzymywanie stopy, aby nie spadała w głąb buta. Stosuje się je zazwyczaj, jeżeli przypadkiem kupi się za duże szpilki. Można jednak je stosować również po to, aby stopa nie zjeżdżała do samego końca buta, ponieważ wtedy bardzo łatwo tworzą się odciski albo obtarcia, szczególnie jeżeli buty są noszone już którąś godzinę.

Wygląd

zamszowe szpilki
szpilki do pracy

Jeżeli wybiera się buty do pracy, to nie tylko trzeba zwracać uwagę na to, aby były wygodne, ale również aby ich wygląd był stosowny do okazji. W miejscach takich powinno się nosić raczej eleganckie szpilki, nie zawierające żadnych ozdób. Stąd też powinny być to gładkie, zamszowe szpilki, albo wykonane z naturalnej, bądź sztucznej skóry. Ponadto należy szukać jedynie takich modelów, które mają zakryte palce. W pracy trzeba wyglądać elegancko, a odkryte palce raczej nie są stosowne do stroju oficjalnego. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest wybieranie jedynie takich modeli, które nie zawierają żadnych świecących diamencików, kwiatków, czy innych ozdób. Noszenie świecących butów w pracy jest zwyczajnie nie stosowne i może być negatywnie odbierane zarówno przez klientów, jak i przez pracodawcę.

Bardzo ważne jest również wybranie odpowiedniego koloru. Do pracy powinno wybierać się raczej szpilki czarne, szare, brązowe, albo ewentualnie beżowe, w zależności od kolorystyki stroju służbowego. Nie należy wybierać kolorów wyrazistych, jaskrawych. Nie wyglądają one poważnie. Ponadto lepiej wybierać ciemniejsze kolory butów do pracy. Nigdy nie wiadomo, gdzie będzie trzeba pójść i czy jasny but się zwyczajnie nie ubrudzi. W pracy nie ma raczej możliwości jego wyczyszczenia, a chodzenie w brudnych butach w takim miejscu nie wygląda profesjonalnie. Na czarnych butach przykładowo nie będzie widać mniejszych zabrudzeń.