Jak wybrać wygodne buty na obcasie ?

buty na obcasie
buty na obcasie

Buty na obcasie dodają pewności siebie, kobiecości i elegancji. Nie każde szpilki są jednak wygodne. Stąd też przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Buty na obcasie: materiał

Niezwykle istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy kupowaniu szpilek, jest ich materiał. Najwygodniejsze są te wykonane ze skóry ekologicznej albo naturalnej. Materiał ten ma to do siebie, że po jakimś czasie dopasowuje się do stopy. Ponadto jest na tyle miękki, że stopa jest nie tylko dobrze ułożona, ale również oprócz tego nie pojawiają się na jej żadne odciski, ani obdarcia. Szpilki wykonane z takiego materiału są niezwykle wygodne. Ponadto niezwykle ważne jest to, że przepuszcza on powietrze, dzięki czemu stopa się nie poci, ani nie odparza. Z kolei, jeżeli kupi się szpilki wykonane ze sztucznych materiałów, to mogą one wywoływać również różnego rodzaju reakcje alergiczne. Stąd też lepiej zapłacić więcej za takie buty na obcasie i mieć pewność, że będą one wygodne.

Grubość obcasa

wygodne szpilki damskie
wygodne szpilki damskie

Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na grubość obcasa. Wygodne szpilki damskie są wyposażone w gruby obcas. Im jest on szerszy, tym wygodniej chodzi się na szpilkach. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ciężar jest rozłożony na większą powierzchnię materiału. Chodzi się więc znacznie stabilniej i tym samym wygodniej. Jest to opcja szczególnie polecana dla osób, które dopiero co zaczynają chodzić na wysokich obcasach. Chodzenie na cienkich szpilkach nie tylko jest niewygodne, ale oprócz tego bardzo łatwo się potknąć. Szczególnie chodzenie w nich jest utrudnione w momencie, kiedy teren jest nierówny. Nawet więc jeśli w sklepie chodzi się wygodnie, to nie oznacza to, że po wyjściu ze sklepu tak zostanie. Ponadto inaczej kiedy w szpilkach chodzi się okazyjnie, a inaczej kiedy na co dzień. Jeżeli wysokie buty mają służyć każdego dnia, to powinny posiadać wystarczająco gruby obcas.

Wysokość obcasa

Jeżeli szuka się wygodnych butów na obcasie, to powinny być one stosunkowo niskie. Znacznie wygodniej chodzi się w niższych szpilkach, niż w wyższych. Ponadto prościej jest zachować na nich równowagę. Ogólnie wysokie szpilki są przeznaczone jedynie dla osób, które posiadają już wystarczające doświadczenie w chodzeniu w takiego typu butach. W przeciwnym razie kroki są stawiane niepewnie i łatwo się potknąć i przewrócić. Jeżeli więc komuś zależy na wygodzie, to znacznie lepiej kupić takie buty, które będą posiadały niski obcas. Wyglądają one tak samo dobrze, a noszenie ich jest bardziej komfortowe.

Wzmocnienie na palcach

Przy kupowaniu odpowiednich szpilek, należy zwrócić również uwagę na to, czy posiadają one dodatkowe umocnienie, które nazywa się platformą. Nawet bardzo wysokie szpilki, które w ten sposób są wzmocnione mogą okazać się wygodne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ takie umocnienie zapewnia stabilizację w momencie stawiania kolejnych kroków. Trudniej jest się więc w nich potknąć, albo przewrócić. Stąd też warto na to zwrócić uwagę, w momencie kiedy wybiera się odpowiednie szpilki w sklepie.

Rozmiar

czerwone szpilki
czerwone szpilki

Bez względu na to, czy kupuje się czerwone szpilki, czy inne kolorystycznie, to niezwykle ważne jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Jeżeli buty na obcasie będą za ciasne, to mogą zwyczajnie porobić się odciski i obdarcia na stopach. Wiele osób sądzi, że buty takie się rozejdą. Jeżeli jednak są zbyt ciasne, to w trakcie chodzenia nie tylko mogą pojawić się rany, ale cały materiał może się rozpaść. Ponadto nie należy również kupować za dużych butów. W przypadku szpilek noga zwyczajnie będzie wychodziła z buta za każdym razem, jak będą stawiane kroki. W ten sposób bardzo łatwo jest się przewrócić, albo zgubić buta w trakcie chodzenia. Jeżeli chodzi o buty na obcasie, to muszą być one niemal idealnie dopasowane do stopy. W przeciwnym razie chodzenie w nich nie będzie w żadnym stopniu wygodne.

Wkładki

Bardzo dobrym sposobem na to, aby szpilki stały się wygodniejsze, to jest zakupienie do nich odpowiednich wkładek. Dzięki nim nie tylko sam but będzie bardziej miękki, a tym samym wygodniejszy ale oprócz tego noga nie będzie usuwała się do końca butów. Tym samym palce będą odpowiednio w nich ułożone. Jest to również dobry sposób w momencie, kiedy buty na obcasie są minimalnie za duże. Wtedy można zamontować tak antypoślizgowe wkładki, które będą utrzymywały stopy w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązani istnieje możliwość chodzenia również w minimalnie za dużych butach.

Podsumowując można powiedzieć, ze kupienie wygodnych szpilek jest możliwe, jeżeli tylko zwróci się uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Należy przede wszystkim dopasować odpowiedni rozmiar do swojej stopy, a także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego szpilki zostały wykonane. Ważny jest również grubość i wysokość samego obcasa. Im niższy i grubszy obcas, tym szpilki będą wygodniejsze. Oczywiście warto pamiętać o tym, że za dobre szpilki trzeba zapłacić znacznie więcej pieniędzy. Jeżeli jednak będą one wykonane z odpowiedniego materiału, to raz zakupione będą mogły służyć nawet przez kilka dobrych lat.

Dodaj komentarz