Jak wybrać szpilki? Wygodne modele

  • Joana
  • 30 listopada 2017
  • Możliwość komentowania Jak wybrać szpilki? Wygodne modele została wyłączona
  • szpilki damskie

Niestety, ale nie każda kobieta jest w stanie i potrafi odpowiednio chodzić na szpilkach. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli ktoś nie umie chodzić na szpilkach, to wygląda wręcz śmiesznie próbując. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest poćwiczyć chodzenie najpierw w domu, a dopiero potem wybrać się na miasto w takich butach. Warto jednak pamiętać o tym, że problemem niewygody w szpilkach często nie są umiejętności osoby, która je zakłada, ale samych szpilek. Dlatego też warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby kupić ostatecznie wygodne szpilki i czuć się w nich dobrze.

modne szpilki
Jak wybrać szpilki?

Jak wybrać szpilki?

Zastanawiasz się jak wybrać szpilki? Oczywiście wygląd ma znaczenie dla każdego, często pierwszorzędne. Jednak warto pamiętać o tym, że oprócz tego, że modne szpilki dobrze wyglądają, trzeba również zwrócić uwagę na to, aby były wygodne. Jeżeli nie będziemy sobie radzić z chodzeniem w takich butach, to obojętnie jakie by one piękne nie były, to i tak nie będziemy się dobrze w nich prezentować.
Przede wszystkim przy kupowaniu szpilek należy zwrócić uwagę na długość swojej stopy. Mało kto ma pojęcie o tym, że proporcje między długością stopy a wysokością obcasa nie powinny być zbyt duże. Jeżeli jest się posiadaczem bardzo krótkiej stopy, to warto unikać kilkunastu centymetrowych szpilek. Cały ciężar ciała przeniesiony zostanie na palce i będzie się chodzić niezdarnie. Niestety ale, jeżeli ktoś posiada małą stopę, to powinien kupować jedynie niskie szpilki. W przeciwnym razie może się to źle skończyć.Buty mogą okazać się być bardzo niewygodne, a my zwyczajnie niezadowoleni.

 klasyczne szpilki
klasyczne szpilki

Klasyczne modele

Dobrze również wiedzieć o tym, że bez względu na to, czy chodzi o klasyczne szpilki, czy inne, to znaczenie ma również to, czy są one na platformie. Jeżeli but jest na platformie, to wbrew pozorom daje on większą stabilność oraz zwiększa sam komfort chodzenia. Jest to opcja polecana szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szpilkami. Jeżeli wcześniej nie chodziliśmy w takich butach, to szczególnie ważne jest, aby kupić właśnie takie, które będą najbardziej dla nas wygodne.

Wygodne modele

Warto również wiedzieć o tym, że aby szpilki były odpowiednio dla nas wygodne, to powinny posiadać obcasy umieszczone na samym środku pięty. Dlatego też, przed zdecydowaniem się na zakup takich butów, warto sprawdzić, czy aby na pewno tak jest. Kiedy będziemy przymierzać określone buty, to warto przejść się w nich po sklepie i zwrócić uwagę na to, czy nasz ciężar ciała równomiernie rozkłada się na całej pięcie. Zarówno stojąc, jak i chodząc, powinno się czuć w nich stabilnie. Oczywiście podłogi sklepowe są często tak skonstruowane, aby ogólnie chodzenie po nich było wygodne. Tak więc podłogi takie nie są często śliskie i nie do końca oddają to, jak w danym model będzie nam się chodzić. Warto jednak chociaż mniej więcej sprawdzić, czy w takich butach nam się dobrze chodzi.

Dobry obcas

Warto pamiętać również o tym, że jeżeli buty posiadają grubsze obcasy, to pomagają zachować równowagę i zabezpieczają tym samym przed różnego rodzaju zwichnięciami, czy skręceniami. Stąd też szczególnie dla początkujących osób lepszym rozwiązaniem będzie kupienie szpilek, które posiadają gruby obcas. Będziemy czuć się w nich wygodnie i bezpiecznie, a to jest chyba najważniejsze. Ponadto często grube obcasy wyglądają atrakcyjniej, niż te cienkie. Oczywiście zależy to od gustu.

Niezwykle ważny jest również odpowiedni rozmiar szpilek. Nie powinny być one przede wszystkim za duże ponieważ wtedy zwyczajnie nie będziemy w stanie zachować równowagi. Stopa będzie nam wychodzić z buta i ostatecznie możemy nawet się przez to przewrócić. Ewentualnie Szpilki mogą być =trochę za ciasne, ale nie tak, by upijały lub powodowały dyskomfort. Można tak zrobić, ponieważ te wykonane z zamszu, albo skóry po kilku dniach chodzenia dopasują się same do stopy.

lakierowane szpilki
Jak wybrać szpilki? 

Lakierowane szpilki na specjalne okazje

Jeżeli jednak kupujemy lakierowane szpilki, to muszą być one idealne pod względem rozmiaru. Nie mogą ani nigdzie uciskać, ani tym bardziej być za duże, ponieważ może się to zwyczajnie źle skończyć. Jeśli jednak stanie się tak, że nowe buty okażą się za luźne, to warto kupić do nich specjalne wkładki albo poduszki silikonowe lub ewentualnie żelowe. Działają one tak, że uniemożliwią one stopom przesuwanie się do przodu, dzięki czemu buty lepiej do nich przylegają.
Podsumowując można powiedzieć, że kupienie wygodnych szpilek jest jak najbardziej możliwe, jeśli tylko zwrócimy uwagę na parę niezwykle istotnych kwestii.

Oczywiście, warto również pamiętać o tym, że im dłużej i częściej chodzi się w takich butach, tym mogą one się wydać nam wygodniejsze. Stąd też jeżeli chcemy czuć się dobrze w wysokich obcasach, to warto zakładać je jak najczęściej. Można się do nich przyzwyczaić aż tak, że następnie będzie nam bardzo trudno znowu przejść na buty płaskie. Będzie nam w nich niewygodnie. Tak więc jeżeli mamy problem z chodzeniem na szpilkach, to warto się do nich zwyczajnie przyzwyczaić. Dobrze jest również kupować buty od sprawdzonych firm, ponieważ wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że będą one naprawdę wygodne.